Vill du komma i kontakt med oss?

 

Allmänna frågor

För frågor gällande läger, anmälan, meetup och andra frågor om vår verksamhet är det hit du ska vända dig. Vi försöker alltid att svara på mail inom 24 timmar.

info@helloworld.se
+46 76 762 59 39

Besöksadress

Hello World! Ideell förening
Sveavägen 20
111 57 Stockholm
Sverige

Postadress

Hello World! Ideell förening
Box 7535
103 93 Stockholm

Vi som jobbar på Hello World!

 

Maria Arneng
Generalsekreterare
maria.arneng@helloworld.se
+46 76 006 94 13

 


Sara Danielsson
Kommunikation & Strategi
sara.danielsson@helloworld.se
+46 70 490 87 38

 


Mikaela Wennerkvist
Projektledare
mikaela.wennerkvist@helloworld.se

 


Emelina Franzén
Projektledare
emelina.franzen@helloworld.se

 


Embla Jernstig
Projektledare
embla.jernstig@helloworld.se

Mira Wahlgren
Projektledare
mira.wahlgren@helloworld.se

 


Katarina Romell
Ekonomi
katarina.romell@helloworld.se

Våra ledare

Utöver vårt Core Team har vi över 100 aktiva ledare runtom i Sverige. Främst är det ingenjörsstudenter från KTH, Chalmers och Linnéuniversitetet.


Fredrik Carlsson

Studioansvarig
fredrik.carlsson@helloworld.se


Emilia Elm

Studioansvarig
emilia.elm@helloworld.se

Hello World!s grundare

 


Ulrika Dellby och Dag Wolters

Läs mer om Hello World!s bakgrund här.